RSS
امروز چهارشنبه ، ۵ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

مهلت برگشت ارز صادراتی کاهش پیدا کرد

حمایت بانک مهر ایران از اقشار کمتر برخوردار

تخفیف ویژه بیمه پاسارگاد به مناسبت بزرگداشت روز بیمه

باجه بیمه نوین در بروجرد آغاز به کار می کند

بهبود نقدشوندگی سهام بورس با کمک بازارگردان‌ها

تورم ۶۷.۷ درصدی کالاهای وارداتی

قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف نشده و کماکان لازم الاجراست

زمینه سازی بانک مسکن برای پیوستن به سامانه پیچک

آخرین وضعیت بازسازی خانه های سیل زده با تسهیلات بانک مسکن

ارائه خدمات غیرحضوری مطابق با مقررات بانک مرکزی

رفع انسداد مسیر تخصیص اوراق به دارندگان حساب ممتاز

کنترل اعتبار صادرکننده چک از زمان صدور

هشدار بانک ملی ایران درباره کلاهبرداری‌های تلفنی و اینترنتی

طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی اصلاح شد

پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومانی خسارت، نشانگر توانگری مالی بالای بیمه دانا است

زنجیره فعالیت های «بیمه پارسیان» تکمیل شد

بیمه اتکایی پارس مجوز فعالیت گرفت

سقوط ارزش طلا؛ نقدینگی کدام سو می رود؟

دانش جعفری: در تمام دولت‌ها ارزش پول ملی ۴۷ تا ۹۰ درصد کم شد

چرا شرکت‌های نفتی نباید از حضور بایدن در کاخ سفید نگران باشند؟

پرداخت خسارت در بیمه شخص ثالث به ساعت خاصی از شبانه روز محدود نیست

ابلاغیه مهم سازمان بورس چه بود؟

چه کسی «قیمت دلار» را تعیین می‌کند؟

چرا در امر صادرات شکست خورده‌ایم؟

تشکیل پرونده مالیاتی برای تمامی صاحبان کارتخوان

احراز هویت سجام از طریق بانک مسکن به زودی

۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۷/۳۰کد خبر: 311377
ایستانیوز:رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن، با تشریح اهم اقدامات و عملکرد این اداره کل در نیمه نخست امسال، از ارائه خدمات مربوط به احراز هویت سجام از طریق شعب منتخب بانک در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از هیبنا، محسن کریمی با تشریح عملکرد اداره کل نقدینگی و خزانه داری این بانک اظهار کرد: طی سال جاری اداره کل نقدینگی و خزانه داری اقدامات قابل توجهی در دستور کار داشته است.
 
وی افزود: هماهنگی های لازم جهت افزایش ظرفیت صندوق مشترک بانک مسکن تا 25،000 میلیارد ریال و افزایش های بعدی که در ماه های آینده شاهد آن خواهیم بود و هماهنگی های لازم در استفاده از ظرفیت صندوق ره آورد آباد مسکن، از جمله اقدامات در حوزه صندوق های سرمایه گذاری بوده است.
 
رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن درباره انتشار اوراق نیز گفت: بخش عمده ای از وظایف مرتبط با انتشار 10،000 میلیارد ریال اوراق رهنی به تاریخ انتشار 23 تیرماه از جمله صدور اسناد حسابداری روزانه طی عمر 2 ساله اوراق بر عهده این اداره است.
 
وی افزود: همچنین انتشار 3 مرحله گواهی سپرده در تاریخ های 20 اردیبهشت، 15 تیرماه و مهرماه در مجموع با مبلغی بالغ بر 54،000 میلیارد ریال، از فعالیت های مربوط به تامین مالی از طریق انتشار گواهی سپرده توسط این اداره کل بوده است.
 
کریمی هماهنگی جهت اجرای تکلیف مشخص شده برای بانک ها در پذیره نویسی واحدهای ETF دولتی شامل صندوق دارایکم و صندوق پالایشی یکم را از اقدامات دیگر اداره کل نقدینگی و خزانه داری اشاره کرد و گفت: در صندوق های مذکور، هماهنگی های لازم با واحدهای ذی مدخل از آغاز پذیره نویسی تا تسویه نهایی وجوه بر عهده این اداره کل بود و از آنجا که در اولین صندوق ایجاد شده در این خصوص، نقش مدیر صندوق نیز بر عهده شرکت تامین سرمایه بانک مسکن بود، انجام به موقع امور و عملکرد بانک مسکن، اهمیت بیشتری داشت.
 
رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن ادامه داد: در حوزه نقدینگی بانک نیز می توان به اقدامات صورت گرفته در تامین وجوه مورد نیاز از طریق بازار بین بانکی و همچنین سپرده گذاری منابع مازاد بانک به صورت Overnight نزد بانک های دیگر اشاره کرد.
 
وی افزود: در همین ارتباط بانک در عملیات بازار باز نیز مشارکت فعالی داشته و مبالغ قابل توجهی اوراق دولتی خریداری کرده و به صورت سرمایه گذاری در دفاتر مالی ثبت کرده است.
 
کریمی گفت: در اقدامی دیگر پیگیری و هماهنگی لازم با نهادهای مختلف از جمله شرکت سمات، کارگزاری بانک مسکن و سایر نهادهای مرتبط انجام پذیرفته تا امکان ارائه خدمات مرتبط با احراز هویت سجام نیز از طریق شعب بانک میسر شود.
 
این مقام مسئول در بانک مسکن تصریح کرد: پس از پیگیری های متعدد سرانجام سامانه مربوطه آماده و تست آن موفقیت آمیز بوده است. بنابراین به زودی و پس از انعقاد قرارداد با شرکت سمات، خدمات مربوط به احراز هویت سجام از طریق شعب منتخب بانک ارائه خواهد شد.
 
رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن با بیان اینکه با توجه به حجم و تنوع فعالیت ها، بیان کامل عملکرد این اداره کل در زمان کوتاه امکان پذیر نیست و صرفاً می توان به عناوین عملکردهای قابل توجه این اداره کل در فعالیت های دیگری همانند پایا، ساتنا، چکاوک، شاپرک، خزانه و پولرسانی اشاره کرد، افزود: اداره کل نقدینگی و خزانه داری در تمامی آنها در حال ارائه خدمات و راهبری امور است.
 
وی ادامه داد: بسیاری از خدمات بانک در حوزه های مختلف از جمله انواع نظام های پرداخت، اوراق گواهی حق تقدم، صندوق های سرمایه گذاری، اوراق مشارکت و گواهی سپرده مرتبط با عملکرد این اداره کل بوده و کوچکترین خللی در ارائه خدمات از طریق هر یک از آنها بازتاب گسترده ای در شبکه بانک دارد.
 
رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن افزود: اگرچه در بسیاری از امور یاد شده دیگر نهادهای برون سازمانی نیز دخیل هستند لیکن همکاران من در این اداره کل با تمام توان در حال انجام امور و پیگیری موارد از مراجع مربوطه هستند تا پشتیبانی از واحدهای صف در ارائه خدمات به مشتریان به شکل مطلوبی انجام پذیرد و وقفه ای در ارائه خدمات به آنان ایجاد نشود.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *