RSS
امروز یکشنبه ، ۴ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار

۲۲ آبان، آخرین مهلت معرفی نیازهای فناورانه به «شرکت بیمه سامان»

بیمه کوثر رتبه اول تحقق بالاترین سود خالص را به‌دست آورد

پیشنهادهایی برای تامین سرمایه بانک توسعه تعاون

تغییر ساعت کار بانک‌های خصوصی

تهدید یورو با یوان دیجیتال

کرونا و کارآفرینی: تهدید یا فرصت؟

آخرین وضعیت سهام عدالت جدید

FATF ایران را در فهرست سیاه نگه داشت

یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی می رسد؟

جزئیات وام جدید کرونا

یک تصمیم جدید برای استخراج رمز ارز

بخشنامه دورکاری ۵۰ درصد کارکنان دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد

حبس نفس بازار طلا در آستانه انتخابات آمریکا

شاخص بورس همچنان می‌ریزد؟

۲۸ نماد بورسی متوقف شدند

بورس در نخستین هفته آبان‌ماه به کدام سمت می‌رود؟

تصویب صورت های مالی بیمه میهن

افتتاح شعبه جدید بیمه نوین در شهر لار

رالی باخت - باخت خودرو

فروش بزرگ بنزین در بورس

آیا سود ۲۵ درصدی در راه است؟

بعد از انتخابات آمریکا «قیمت دلار» چقدر بالا و پایین خواهد شد؟

۱۸.۵ میلیارد دلار تأمین ارز از ابتدای سال جاری

سود خالص ۱۰هزار میلیارد تومانی فملی

استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد

تاثیر کرونا بر اشتغال، درآمد و رشد اقتصادی جهانی چه بود؟

زندگی سازگار با کرونا

۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۷/۲۳کد خبر: 311197
ایستانیوز:این بحران اما هنوز پایان نیافته است. اشتغال بسیار کمتر از سطح قبل همه‌گیری قرار دارد و بازار کار با آسیب‌دیدگی بیشتر کارگران، جوانان و زنان نمایان شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،شیوع بیماری کرونا با بیش از یک‌میلیون زندگی که تاکنون به طرز غم‌انگیزی ازدست‌رفته است، همچنان ادامه دارد. زندگی با ویروس کرونا مانند هیچ‌یک از مشکلات دیگری که بشر با آن روبه‌رو بوده، نیست، اما جهان در حال سازگاری با آن است. درنتیجه کاهش محدودیت‌ها و استقرار سریع پشتیبانی سیاست در مقیاسی بی‌سابقه توسط بانک‌های مرکزی و دولت‌های سراسر جهان، اقتصاد جهانی در حال بازگشت از سقوطی است نیمه اول امسال دچار آن شده بود. صندوق بین‌المللی پول گزارشی دراین‌باره منتشر کرده است.
 
طبق این گزارش، اشتغال پس از سقوط شدید در اوج بحران کرونا، تا حدی بهبودیافته است. این بحران اما هنوز پایان نیافته است. اشتغال بسیار کمتر از سطح قبل همه‌گیری قرار دارد و بازار کار با آسیب‌دیدگی بیشتر کارگران، جوانان و زنان نمایان شده است. فقرا، فقیرتر می‌شوند و نزدیک به 90 میلیون نفر در سال جاری به‌شدت محروم خواهد شد. برخاستن از این مصیبت احتمالاً طولانی‌تر، ناهموار و بسیار نامطمئن خواهد بود. ضروری است که پشتیبانی سیاست‌های مالی و پولی زودتر از موعد عقب‌نشینی نکند.
 
در آخرین چشم‌انداز اقتصاد جهان، ما همچنان به پیش‌بینی رکود عمیق در سال 2020 ادامه داده‌ایم. پیش‌بینی می‌شود که رشد جهانی منفی 4.4 درصد باشد که در مقایسه با نسخه ماه ژوئن، 0.8 درصد بیشتر شده است.
 
این ارتقا مدیون نتایج تا حدودی کمتر وخیم در سه ماه دوم سال و همچنین نشانه‌هایی بازیابی قوی‌تر در سه ماه سوم سال بوده است. پیش‌بینی می‌شود در سال 2021 رشد به 5.2 درصد برسد که 0.2 درصد از پیش‌بینی ماه ژوئن کمتر است.
 

 

 

به‌جز چین که انتظار می‌رود در آن تولید از سطح سال 2019 فراتر رود، پیش‌بینی می‌شود که تولید در هر دو اقتصادهای پیشرفته و بازارهای نوظهور و اقتصادهای درحال‌توسعه حتی در سال آینده هم زیر سطح 2019 باقی بماند.

کشورهایی که بیشتر روی خدمات مبتنی بر تماس و ارتباطات متمرکز هستند و همچنین صادرکنندگان نفت با بازیابی ضعیف‌تری در مقایسه با اقتصادهایی که روی تولید متمرکز هستند، روبه‌رو خواهند شد.

روندها در چشم‌انداز درآمد بین اقتصادهای پیشرفته و اقتصادهای نوظهور و درحال‌توسعه (به‌استثنای چین) توسط این همه‌گیری نامطلوب‌تر پیش‌بینی می‌شود.

ما در حال ارتقای پیش‌بینی خود برای اقتصادهای پیشرفته برای سال 2020 به منفی 5.8 درصد و به دنبال آن، رشد مجدد 3.9 درصد برای سال 2021 هستیم.

برای بازارهای نوظهور و درحال‌توسعه (به‌استثنای چین) ما کاهش رشد منفی 5.5 درصد برای سال 2020 و سپس رشد 5 درصد برای سال 2021 را در نظر داریم.

 

این بحران احتمالاً جای زخم‌هایی را در میان‌مدت به وجود خواهد آورد، چراکه بازارهای کار برای بهبود زمان لازم دارند، سرمایه‌گذاری با عدم اطمینان و مشکلات ترازنامه مهار می‌شود و تعطیلی مدارس هم سرمایه انسانی را خدشه‌دار خواهد کرد.

پس از بازگشت در سال 2021، انتظار می‌رود رشد جهانی در میان‌مدت کند باشد و به حدود 3.5 درصد برسد.

محدودیت‌های فزاینده در تجارت و سرمایه‌گذاری و افزایش عدم قطعیت ژئوپلیتیک می‌تواند به بهبودی آسیب برساند. از طرف دیگر، در دسترس بودن سریع‌تر و گسترده آزمایشات، درمان‌ها، واکسن‌ها و محرک‌های اضافی می‌تواند نتایج را به‌طور قابل‌توجهی بهبود بخشد.

 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *