RSS
امروز دوشنبه ، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

ایراد مجلس به لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس

بانک سپه آماده نقش آفرینی درعرصه کلان اقتصادی

سپرده‌های بانکی ۳۴ درصد افزایش یافت

اعلام زمان و جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام در بورس تهران

سرمایه گذاری۷۰ هزار میلیاردی بیمه ها در بورس

جایگاه ایران در بهبود فضای کسب و کار در ۲۰۲۲

مودیان مالیاتی مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند

رمدسیور ایرانی در آستانه توزیع در بازار

پرداخت سود سهامداران «خدمات انفورماتیک» در بانک صادرات

اصلاح نرخ‌های کارمزد خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران

کم بیمه گی در پروژه های نفتی

توزیع بانکی کمک ودیعه مسکن آغاز شد

چالش سازمان برنامه و بانک مرکزی

پیش بینی بازار ارز در هفته‌های آینده

راه اندازی باشگاه مشتریان تامین اجتماعی

راه‌های خروج بازار ارز ترکیه از بحران چیست؟

اعلام جزئیات پذیره‌نویسی در صندوق دارا دوم

پرداخت تسهیلات خرید کالا به بازنشستگان تا پایان مرداد

جزئیات «ارائه کارت اعتباری با توثیق سهام عدالت»

نگهداری سهام عدالت به سود سهامداران است یا فروش؟

قیمت سکه طرح جدید ١٠ میلیون و ٣۵٠ هزار تومان

پرش ۴۵ هزار واحدی شاخص کل

طلب ۱۸۰۰ میلیارد تومانی بانک توسعه تعاون از خزانه

موفقیت بانک شهر در کاهش مجدد قیمت تمام شده پول

راهبردهای هفت‌گانه بانک توسعه تعاون

مدیرعامل صندوق توضیح داد؛

آخرین وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۵/۱۰کد خبر: 309199
ایستانیوز:مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به سود ۳هزار و ۵۰۰میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: سهام شرکت‌های زیر مجموعه صندوق را که‌ وارد بورس شده‌اند به صورت ترجیحی به فرهنگیان ارائه خواهیم داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: در سال مالی منتهی به شهریور 99 سود صندوق به 3 هزار و 500 میلیارد تومان رسید و یک دلیل آن این بود که سهام خود را در بورس جابه‌جا کردیم.
 
وی افزود: برای اینکه سود را به فرهنگیان منتقل کنیم، سهام‌های قدیمی که حاشیه سود آنها بالاست را می‌فروشیم، فرهنگیان به دنبال ارزش افزوده هستند اما هیچ راه قانونی وجود ندارد که ارزش افزوده را به آنها بدهیم، تنها راه این است که سهام قدیمی را فروخته و سود آن را شناسایی کنیم مثلاً اگر در گذشته یک لیوان را 10 تومان خریده بودیم هم اکنون در بازار 100 تومان است که اگر بفروشیم 90 تومان، آن سود است.
 
نیکدل گفت: بعد از برگزاری مجمع و تصویب اعضا، این سود بین فرهنگیان تقسیم خواهد شد و سود به افرادی که می‌خواهند بازنشسته شوند تعلق می‌گیرد.
 
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در واکنش به این موضوع که این سود چه ارتباطی به ارزش افزوده دارد، بیان کرد: به نوعی ارزش افزوده است و افرادی که شهریور 98 بازنشسته شدند هم در این سود سهیم هستند.
 
وی درباره ورود شرکت‌های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس متذکر شد:  هر آنچه در صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد متعلق به فرهنگیان است و وظیفه ما این است سرمایه‌ها را مدیریت کنیم یعنی هرچه حاشیه سود آن کم است را فروخته و وارد حاشیه سود بالا شویم و به سرعت از جایی خارج و به جای دیگر وارد شویم؛ هم‌اکنون در صنایع آموزشی، ماسک تولید می‌کنیم که در راستای مسئولیت اجتماعی بوده و هم کسب و کار سودآور است بنابراین نیاز است سریع در کسب و کارهای سودآور وارد شویم و در کسب و کار زیان آور نمانیم.
 
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که یکی از انتقادهای معلمان این است که چرا سهام شرکت‌های زیر مجموعه صندوق ذخیره به آنها تعلق نمی‌گیرد، گفت: با ورود شرکت‌های زیرمجموعه صندوق به بورس اگر فرهنگیان، سهام خواستند می‌توانیم سهام ترجیحی با قیمت مناسب‌تر به آنها بدهیم و قبل از اینکه وارد بورس شویم موضوع را اعلام می‌کنیم تا معلمان عضو صندوق سهام را زیر قیمت بازار بخرند و این یک راه‌حل است که اعلام خواهد شد.
 
وی در پاسخ به این پرسش که یکی دیگر از نقدهای فرهنگیان این است که اگر سرمایه‌گذاری را در جای دیگری به غیر از صندوق انجام می‌دادند سود بالاتری را کسب می‌کردند و چرا در اموال صندوق ذخیره فرهنگیان سهیم نیستند، متذکر شد: تمام اموال صندوق ذخیره برای فرهنگیان است، ارزش افزوده را وقتی می‌توانیم تبدیل به سود کنیم که آنها را بفروشیم؛ طی سه تا چهار می‌توانیم سال تمام املاک قدیمی را فروخته و تبدیل به سود کرده و به حساب فرهنگیان واریز کنیم؛ یکباره نمی‌توان به هوای بورس، خاموش شد و الان جو التهابی دارد.
 
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: صندوق برای معلمان است و هر چه سود کنیم برای آنهاست، باید دارایی‌ها را به دارایی جدید تبدیل و سود و ارزش افزوده را به حساب معلمان واریز کنیم.
 
به گزارش تسنیم ،وی در واکنش به طرح مجدد تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: هنوز سرنوشت تحقیق و تفحص قبلی دقیق مشخص نیست؛ این حواشی ما را از تمرکز به وظیفه اصلی خود که فعالیت اقتصادی و افزایش دارایی‌های فرهنگیان است، دور می‌کند!
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *